Jó híreket kaptak a zöldségtermesztő gazdák, ugyanis decembertől sorra jelennek meg olyan támogatások, melyek őket érintik elsősorban. Célpontban a technológiai fejlesztések, az ültetvénytelepítések és az üveg- és fóliaházak!
Hazánk mezőgazdaságának egyik húzóágazata a zöldségtermesztés, ugyanis itt foglalkoztatják a legtöbb munkaerőt. Éppen a kiemelkedő szerepe miatt több támogatás is indul a közeljövőben, amely az ebben az ágazatban dolgozókat segíti.
Még decemberben megjelenik a 32 milliárd forintos keretösszegű, technológiai fejlesztéseket támogató kiírás, amely a megújuló energiaforrások között kiemelt célként kezeli a geotermikus energiahasznosítást.

Januárban várható a kertészeti gépbeszerzéseket támogató pályázat kiírása, amelyen az előzőhöz hasonlóan a pályázati értékhatár egymilliárd forint lesz.
A következő pályázaton az ültetvénytelepítéshez, a kedvezőtlen időjárási károk megelőzését célzó beruházásokhoz, az öntözőrendszerek fejlesztéséhez kérhetnek támogatást a gazdálkodók. Erre 22 milliárd forintos keret áll majd rendelkezésre.
2016 első felében pedig megjelenik az üveg- és fóliaházak létesítését segítő felhívás 30 milliárd forintos keretösszeggel. A gyógynövénytermesztők számára összesen 3 milliárd forint áll majd rendelkezésére új ültetvények telepítésére és a meglévők felújítására.
Forrás: MTI