Egyes gazdák pénze veszélyben van. Az Öné is?

Megérdemelt millióit veszélyezteti, ha nem köt növénybiztosítást. Hiszen amilyenek ma a terményárak, úgy is gondolhat a növényeire, mintha pénzkötegek lennének a földeken.

10 tonna búza átvételi ára kb. egymillió forint, 10 tonna napraforgó majdnem hárommillió. Ha ez az érték papírpénzben lenne felkötözve a növényre, ugye mindent megtenne, hogy megvédje az időjárástól? De „csak” a növény van kinn. Kitéve az elemek kénye-kedvének. Jégeső, vihar, felhőszakadás – annyira kiszámíthatatlanná vált az utóbbi időben az időjárás, hogy ez lehetetlenné teszi a tervezést. Nem lehet már évszaknak megfelelő időjárásról beszélni.

Az „Itt nem szokott jég lenni!” gondolkodás már a múlté

Amikor gazdákkal beszél az ügyfélszolgálatunk, előfordul, hogy azt mondják a gazdák: itt sosem volt jég; nem szokott vihar lenni, stb. Ez biztos igaz volt eddig, de senki és semmi sem garantálja, hogy idén is így lesz.

Van olyan ügyfelünk, akinek az intenzíven és gondosan művelt szőlőjét tavaly nyáron gyakorlatilag tönkretette egy szupercellában keletkező jégeső. 70%-os jégkárt állapítottak meg nála. A kárérték – a számításaink szerint – meghaladta az 50 millió forintot. Tavaly még nem volt biztosítása és – pont az intenzív művelés miatt – a Kárenyhítésből sem kapott semmit a rendszer sajátosságai miatt. Idén az elsők között kötött egy komoly növénybiztosítást.

Ön dönt: előre készül az esetleges kárra vagy a veszteség után már csak jövőre köt növénybiztosítást

Nem örülünk neki, de azt tapasztaljuk, hogy gyakran azért kötnek a gazdák növénybiztosítást, mert tavaly egy komoly káruk volt. És idén már tartanak attól, hogy megismétlődik – és nem szeretnének újra milliókat vagy tízmilliókat veszíteni.

Ha Ön még nincs ebben a helyzetben, nem gondolkodna egy kicsit előre? Praktikusabb egy meghatározott összeget előre kifizetni, mintha egy komoly kár után kellene elgondolkodnia azon, miből fogja pótolni a kiesett bevételt.

A biztosítás díja tervezhető és előre vállalható. A kár kiszámíthatatlan

Ezért azt javasoljuk, legalább nézze meg, hogy mennyibe kerülne egyáltalán Önnek egy növénybiztosítás! Néhány alapadat megadása után 5 perc alatt megmutatjuk, hogy több biztosító milyen díjat kér – és össze is hasonlíthatja az ajánlataikat.

Adja meg a telefonszámát és felhívjuk, hogy amitől tart és amit szeretne, szakmailag hogyan oldható meg a legjobban és a legjobb ár-érték arányban. Tehát, nem a lehető legdrágább biztosítást ajánljuk, hanem azt, amely Önnek a legjobb! Azért, mert mi azt szeretnénk, hogy elégedett legyen – és jövőre is visszatérjen hozzánk. Ügyfeleink 90%-a újra köt.

Tegye meg az első lépést, minden kötelezettség nélkül kalkuláljon egyet most!

Ne várjon tovább!

Mert a végén még lehet, hogy nem tud növénybiztosítást kötni.

Ez a szezon nem olyan, mint a korábbiak. A tavalyi aszály után idén a biztosítók sokkal inkább figyelik a kockázatot és egyre inkább szigorítanak.

Ami eddig példátlan volt: hetente jönnek újabb hírek, hogy hol nem köt több “A” csomagot az egyik vagy a másik biztosító. Vagy éppen a Dunától keletre nem kötnek kukoricára. Vagy bizonyos esetekben nem adnak kedvezményt.

Ahogy telik az idő, egyre többet veszíthet.

Kalkuláljon most és ha már nagyjából tudja, mit fog vetni, újítsa meg biztosítását!

(x)

Share Button

Kapcsolódó cikkek

Surmann Árpád Surmann Árpád Okleveles agrármérnök, agrárbiztosítási szakértő, az Első Agrárbiztosítási Portál Kft. alapítója, az első online agrárbiztosí...
Többet veszíthet, mint amennyit spórol egy növényb... Még a jól tájékozott gazdáknak is bonyolult lehet az agrár biztosítások piaca. Hogy érdemes gondolkodni, ha be akarjuk biztosítani a terményünket? A M...
Növénybiztosítás? Online? Igen! Alighanem sokan felteszik ezt a kérdést magukban. Pedig nem ördögtől való, hogy ha egy tevékenység jól leírható számokkal, akkor azt előbb vagy utóbb ...
Ugyanaz a díjtámogatás, csak mégis más? Mindenki izgatottan várja, hogy mikor ölt végre végleges formát idén az a struktúra, ami a növénybiztosítások díjtámogatását hivatott szolgálni. Az ut...
Indul a jégszezon! Bár még nem vagyunk túl a tavaszi fagyveszélyen, máris halhattunk kósza híreket arról, hogy megjelentek az első jégfelhők. Nagy kárt ugyan még nem oko...
Félnek a gazdák, mégsem cselekednek Meglepő és egyben elgondolkodtató számokat tartalmaz az a friss kutatás, amely szerint bár a növénytermesztők 57%-a tart valamilyen növénykár bekövetk...