Az erdősítés támogatására 5 milliárd forint jut

Több ponton változik az erdősítés támogatására kiírt pályázat. A dátumokat és a módosult feltételeket cikkünkben foglaljuk össze.

Az erdősítési pályázat több célra, hosszabb ideig vehető igénybe, és a felhívásba bekerült négy új értékelési határnap is.

5 milliárd forintos támogatás jut az ipari célú faültetvények telepítésére.

2017. június 18-tól a 135/2017. (VI. 9.) kormányrendelet szabályozza a fás szárú ültetvények telepítését, nyilvántartását és kitermelését. A jogszabályi környezet változása miatt a pályázati felhívás módosítására volt szükség.

Megváltozott az erdősítés támogatására kiírt pályázat
Megváltozott az erdősítés támogatására kiírt pályázat

 

A Széchenyi 2020 keretében megjelent ,,Erdősítés támogatása” című, VP5-8.1.1-16 kódszámú pályázati felhívás módosítása 2017. szeptember 20-án jelent meg – írja az Agrotrend.

A legfontosabb változások:
A pályázat tervezett keretösszegéből elkülönítettek 5 milliárd forintot az ipari célú fás szárú ültetvények telepítésének támogatására.
A támogatás igényelhető erdőtelepítés első kiviteléhez, vagy ipari célú fás szárú ültetvény telepítéséhez. Korábban csak az ipari célú faültetvény telepítésének első kivitele volt támogatott.
A támogatási kérelmek végső benyújtási határideje egy évvel későbbre 2019. június 30-ra tolódott, a korábbi 2018. július 30. helyett.
A pályázati felhívásba további négy értékelési határnap került:
  1. április 30.
  2. december 31.
  3. március 31.
  4. június 30.
Az ipari célú fás szárú ültetvények telepítési kérelmeihez önálló értékelő táblázat készült.

Az értékelés alatt kiemelt figyelmet kap a telepítendő ültetvény vágásfordulója (több pont jár a 12 évnél hosszabb vágásforduló esetén), a telepítéssel érintett mezőgazdasági terület jövedelmező képessége (a legtöbb pontot a hektáronként 10 Aranykorona, vagy annál alacsonyabb jövedelmezőségű területek kapják).

További plusz pontok szerezhetők azzal, ha a kérelmező vállalja, hogy legalább 5 éven keresztül hektáronként a minimum évi 120 kg Nitrogén hatóanyag mennyiségnek megfelelő szennyvíziszap, vagy szennyvíziszap komposzt, vagy szennyvíziszapból készített termésnövelő anyag vagy csapadékmentes vegetációs időben 10 m3/ha/nap szennyvíz kijuttatását.

A pályázati felhívás módosításait tartalmazó dokumentum, valamint a pályázati felhívás és a segédletek letölthetők az alábbi hivatkozásról:

A megváltozott erdősítési pályázat és dokumentumai

A Kormány célja a Partnerségi Megállapodásban az éghajlatváltozás hatásainak a mérséklése, a legfontosabb természeti erőforrásaink, a vizeink, a talajok és biológiai sokféleség állapotának javítása, az erdők megfelelő ökológiai teljesítőképességének fenntartása és fejlesztése, valamint a vidéki térségek lakosságának a megtartása.

Share Button

Kapcsolódó cikkek

Erdészek, állattartók, figyelem! – új MVH közlemén... Megszaporodtak a 22. héten az MVH közlemények. Erdészeknek, állattenyésztőknek, tehéntartóknak, nyúltenyésztőknek szóló támogatás igényléséről szóló k...
Támogatások erdészeknek, állattenyésztőknek – MVH ... A néhány hetes „szünet” után újabb közleményeket adott ki a 25. héten a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Minisztérium. Főként erdőtulajdonosokhoz, ál...
Erdőgazdálkodók, figyelem! Támogatás igényelhető az erdőtüzek, vagy egyéb természeti katasztrófaesemények miatt károsult erdők helyreállítására. A napokban több mint 6,7 milliár...
50 milliárd forint erdőtelepítésre A növénytermesztés és az állattenyésztés mellett nem szabad megfeledkezni az erdészetről sem és úgy tűnik, a Miniszterelnökség is tudja ezt. Néhány na...
Már erdőtelepítésért is jár a támogatás Ipari fa ültetvények telepítésére lehet majd támogatást kapni egy új törvény értelmében. Ehhez még a Vidékfejlesztési Programot is módosítják, ami nap...
Újabb pályázatot kellett felfüggeszteni Szépen fogynak a támogatásokra szánt összegek. Jól mutatja ezt az is, hogy most egy újabb, az „Erdészeti technológiákra, valamint erdei termékek feldo...