A versenyképesség alapvető eleme a kínálkozó források felhasználása

Hogy milyen lehetőségei vannak a magyar gazdáknak még egy nehezebb időszak után is, hogyan tudnak fejlődni és gyarapítani gazdaságukat? Simon Attilával, a MKB Bank Agrárium Főosztályának vezetőjével, az MKB Agrárpartner szakmai irányítójával beszélgettünk a témáról.

Utoljára a pandémia berobbanásakor készítettünk Önnel interjút, amikor a magyar mezőgazdaság helyzetét elemezték az MKB Bankban. Milyen eredményre jutottak?

Arra a megállapításra jutottunk, hogy a mezőgazdaság helyzete az aszálytól eltekintve jó, és egyre nagyobb az igény a fejlesztésekre. A magyar mezőgazdaságra nem hatott jelentősen a járvány, mert a működési elve a home-office-on alapul. A kis és közepes gazdaságokban a gazda egymaga ül a traktorban, a szedéstől eltekintve szinte mindent egyedül végez. A gazdák töretlenül terveznek a jövőre nézve és fejlesztésekben gondolkodnak. A kínálkozó lehetőségek gyors kihasználására és a felmerülő, mindennapi költségek támogatására már bankunknál is elérhető az Agrár Széchenyi Kártya Plusz.

Milyen előnyöket kínál számukra az új termék, miben tud nekik segíteni?

Akár 200 millió forintot is igényelhetnek tőlünk a gazdák 0%-os kamat mellett, ha a vonatkozó feltételek teljesülnek. Ez igazán tetszetős mindenki számára! Az Agrár Széchenyi Kártya Plusz egy olyan  pénzügyi konstrukció, amely  100%-os állami kamat és kezességi díj-, illetve egyéb költségtámogatás mellet vehető igénybe. A bírálati eljárás is egyszerűsített és számos díjköltséget elengedünk, mint a regisztrációs díjat, a fedezetek értékbecslésének költségét vagy a szerződéskötési és közjegyzői díjat.

Jelenleg ez egy igen kedvező ajánlat a piacon, és ennek megfelelően elég intenzív a gazdák érdeklődése a termék iránt.

Aki nem él ilyen jó lehetőséggel, az lemarad, aki viszont fejleszt, az tovább tud lépni. A versenyképesség javításának egyik alapvető eleme ugyanis a kínálkozó források felhasználása.

Simon Attila, az MKB Agrárium Főosztályának vezetője, az MKB Agrárpartner szakmai irányítója (fotó: Hercegfalvi Zoltán)
Simon Attila, az MKB Agrárium Főosztályának vezetője, az MKB Agrárpartner szakmai irányítója (fotó: Hercegfalvi Zoltán)

Ki igényelheti a terméket?

Az  Agrár Széchenyi Kártya Plusz-t olyan mikro-, kis- és középvállalkozások igényelhetik, amelyek többek között mezőgazdasági termék előállításával, feldolgozásával és forgalmazásával foglalkoznak. Ide értve például a cukrászokat, pékeket, húsfeldolgozókat. A legalább egy éves piaci működés is feltétele az igénylésnek. A kézműves termékeket előállító vállalkozások számára is kiváló lehetőséget biztosíthat a termék, hiszen a hozzáadott érték sokszor plusz invesztíciót igényel részükről.

Említette, hogy a bírálati eljárás egyszerűsített. Hogyan történik?

Az illetékes regisztráló irodákban igényelhető a hitel.

Ezek a területileg illetékes irodák küldik tovább a dokumentumokat az MKB Bank részére. Az igénylés pozitív elbírálása után aztán a helyi MKB Bank fiókjában lehet megkötni a szerződést és átvenni a bankkártyát.

Az MKB Bank fiókjaiban szakértőink részletes tájékoztatást nyújtanak és segítenek az igénylési papírok kitöltésében is (mkb.hu/bankfiokok).

Meddig él a lehetőség?

A hitelszerződésnek 2020. december 31-ig hatályba kell lépnie.

Az MKB Agrárpartner a mezőgazdaságot ismerő és értő pénzügyi partnerként segíti a mezőgazdasági vállalkozásokat a pandémia után is. Szívügyünk az agrárium és ezt a gazdáknak is érezniük kell.

A termékkel kapcsolatos további részletekről bankfiókjainkban szakértő kollégáink nyújtanak további információt és segítenek az igénylőlapok kitöltésében.

mkb.hu/agrar

(x)

Share Button

Kapcsolódó cikkek

Partnerségben az MKB Bankkal: Innováció, együttműk... Az agrárium lelke a gondos gazda, a lélek tükre pedig maga a gazdaság. Ezt mi sem bizonyítja jobban, mint hogy Szabó Lajos és az általa vezetett Hóda...
Nagylelkű felajánlás az MKB-től a koronavírus elle... Dr. Balog Ádám elnök-vezérigazgató kezdeményezésére az MKB Bank Nyrt. március 13-án egymilliárd forintot adományozott a koronavírus-védekezéssel kapc...
A gazdának vetni és aratni kell, nem maradhat otth... Az interjú szervezésekor még más volt a téma, de azóta a koronavírus-járvány negatív hatásai az ország minden lakosának az életét alaposan felforgatt...
54 milliárdnál is több kedvezményes hitelt vettek ... Több mint 54 milliárd forint értékben már mintegy 3000 gazdálkodó igényelt kedvezményes hitelt a forgóeszköz-finanszírozást segítő Agrár Széchenyi Ká...
Az MKB Bank Hektár Plusz Termékcsaládja nem csak g... A kalászosok közepes eredménnyel zárták az aratást, míg a káposztarepce termése a többéves átlag alatt maradt. A kukoricatermés viszont a sok csapadé...
Az MKB Bank fenntartható koncepciója segíthet a me... Az MKB Bank a fenntarthatóságra eddig elsősorban gazdasági és pénzügyi szempontból fókuszált. A jelenlegi, kiterjesztett koncepciójával azonban a mez...