A Talajvédelmi Szövetség ellenőrzött, minőségi magyar termékei az Agrár-Ökológiai Programban (AÖP-ben) is garanciát jelentenek

A Magyar Talajvédelmi Szövetség Tagjainak baktériumkészítményei az AÖP támogatást garantálják!*

A mezőgazdasági termelésnek igazodnia kell a megváltozott környezeti és gazdasági feltételekhez. A klímaváltozás okozta károsító hatások (pl. aszály), az energiaválság, az inputanyagárak emelkedése megváltoztatja az agráriumot. A megoldás kulcsa a környezet- és talajközpontú gazdálkodás, melynek fontos eleme a mikrobiológiai készítmények alkalmazása.

*Az előírásnak megfelelően a pályázott terület 50%-án mikrobiológia készítmény használata esetén.

A 2023-tól induló új KAP esetében a gazdálkodók évente pályázhatnak az Agrár-Ökológiai Program (AÖP) keretében. A választható alternatívákat úgy kell összeállítani, hogy azok értéke elérje a 2 pontot.

Az egyik ilyen lehetséges, 2 pontot érő gyakorlat a következő:

„A szántóterületek legalább 50 %-án mikrobiológiai készítmények alkalmazása vetés előtt, illetve vetéssel egy menetben kijuttatva és a talajba dolgozva, illetve szármaradványokra kijuttatva, majd azokat a talajba keverve.”

A támogatás összege átlagosan 81 EUR/ha, minimum 61 EUR/ha, maximum 105 EUR/ha lehet!

Ez a pályázók számától függ.

Fontos kiemelni, hogy ebben az esetben a mikrobiológiai készítmények alkalmazása a terület 50%-át érinti, de az alkalmazás következtében a gazdaság szántóterületének 100%-ára igényelhető a támogatás.

Az alkalmazott mikrobiológiai készítmény felhasználása egy éven belül több időpontban is lehetséges: vetést megelőzően, vetéssel egy menetben tavasszal, ősszel és a tarlók kezelésénél nyáron vagy ősszel. Így jól illeszthető a munkafolyamatokba a baktériumok kijuttatása, rugalmasan alkalmazható.

Pályázza meg az AÖP-t minden évben, hogy maximalizálja a közvetlen támogatást!

Miért mondana le a fenti összegről?

A talajbaktériumok használatával nemcsak a programban való belépés teljesül, hanem a rendszeres használattal költséghatékony, környezetkímélő gazdálkodást valósíthat meg!

Miért válassza a Magyar Talajvédelmi Szövetség talajbaktérium készítményeit az AÖP-ben?

Mert:

  1. A Nébih és a Szövetség közös szántóföldi tartamkísérleteiben a mikrobiológiai termékek bizonyítottan terméstöbbletet mutattak a kezeletlen, sőt még a plusz 5 kg/ha nitrogént kapott területekhez képest is!
  2. A magyar gyártók, magyar talajokra fejlesztett, ellenőrzött és magas minőségű termékei bizonyítottak, garanciát jelentenek!
  3. Alkalmazásuk környezetbarát, öko- és biogazdálkodásban egyaránt engedélyezett.
  4. Plusz nitrogén, foszfor és kálium által biztosított a talajbaktériumok nitrogénkötése, kálium és foszfor feltárása, így termésdepresszió nélkül csökkenthető a kijuttatandó műtrágya mennyisége.
  5. A tarló szakszerű bontásával, baktériumkészítmények alkalmazásával a talaj szervesanyag tartalmának megtartása és növelése biztosított.
  6. A talajegészség támogatott a patogén kórokozók visszaszorításával, így a növényvédelmi költségek optimalizálhatók.
  7. Használatával javul a talajszerkezet, víz- és tápanyaggazdálkodás, ami a klímaváltozás negatív hatásait, az aszály kártételét csökkenti, tehát javítja az aszálytűrőképességet.
  8. A talajszerkezet javulásával a művelés költségei is csökkennek, mert könnyebben művelhető a terület, így kevesebb lesz a gázolaj-felhasználás.

Kérjen további információkat a mikrobiológiai termékekről a Magyar Talajvédelmi Szövetség Tagjaitól az alábbi linkeken!

Attend SA Kft. logó

Termékek

rwa-növényvédőszerek-corax-bioner | rwa.hu - Növényvédőszerek

Geosan Kft. logó

NATUR AGRO Hungária Kft. állás, munka, karrier | Profession

Phylazonit Kft. logó

Terragro Kft. logó

(x)

Share Button

Kapcsolódó cikkek

Előremutató növénytermesztés a talajélet helyreáll... A Phylazonit a talajközpontú gondolkodás és a baktériumkészítmények elterjesztésének úttörője Magyarországon. Vajda Péter ügyvezető 24 éve foglalkozi...
Kötelező a felelős művelés, hogy megállhasson a ma... A klímaváltozás káros hatásain kívül az elmúlt évtizedek okszerűtlen talajművelési módjai, így az indokolatlan műtrágya és növényvédőszer felhasználá...
Új tájékoztató elérhető a Közös Agrárpolitika indu... A 2023-ban a Közös Agrárpolitika Stratégiai terv keretében induló Agro-ökológiai Program (AÖP) olyan ösztönző támogatási forma, amely egy zöldítés-sz...
Élesednek 2023-tól a KAP új előírásai: mindent az ... A kétéves átmeneti időszak után 2023. január elsejétől indul az Európai Unióban, így hazánkban is az új 7 éves támogatási ciklus. Rengeteg uniós kifi...
Bővül a terület: 100 ezer rejtett magyar hektár ka... Bővül a területalapú támogatásban részesíthető területek köre az új támogatási rendszerben. A részletekre Feldman Zsolt mezőgazdaságért és vidékfejle...
Az Agrár-ökológiai Program (AÖP) tippek A 2023-ban induló Agrár-ökológiai Program (AÖP) önkéntes vállalásokon alapuló, egyéves támogatás. A 2023. évi egységes kérelemben külön kell majd nyi...