A növény nem tud tiltakozni – vedd észre, ha élőlényt kínzol!

Nem csak ízlés dolga, ha befestett levelű növényt vagy olyan kaktuszt veszünk, amire mű- vagy szárazvirágot ragasztottak. Azért árusítanak csak ilyen giccseket, mert van, aki megveszi. Az ízléstelenség mellett ez azonban egyben egy élőlény kínzása is…

Az állatkínzást már a törvény bünteti, bár eddig tényleges komoly büntetést ilyen ügyben nem mutattak fel a bíróságok, pedig annak lenne elrettentő hatása, nem magának a törvénynek. A szobanövény-kínálatot nézve be lehetne vezetni a növénykínzás fogalmát is…

A szobanövény-kínálatot nézve be lehetne vezetni a növénykínzás 
fogalmát is…
A szobanövény-kínálatot nézve be lehetne vezetni a növénykínzás
fogalmát is… (Fotó: Pixabay)

Harsányból lesz a giccs

A divat sokszor arra megy rá, hogy valami minél meghökkentőbb, extrémebb, harsányabb színű, figyelemfelkeltőbb legyen.

Ennek eredményeképp sokszor giccses dolgok készülnek. Amíg az egy élettelen ruha, valami lakásdekoráció, kisebb a gond, de amikor a virágbolti kínálatban megjelennek élő növények befestve, télen műhóval befújva, az elgondolkodtató, hiszen ezek a növények halálra vannak ítélve, minden értelem nélkül – figyelmeztet a magyarmezogazdasag.hu írása.

Akik szemet ragasztanak a kaktuszra, vagy művirágot, azok is érdekes lelkivilággal lehetnek megáldva, de azon túl, hogy ez giccses, a növény még élhet tőle.

Lassan éhen pusztulnak…

Azonban a festékkel befújt növényeknek többnyire befellegzett, mivel a festék alatt nem jutnak fényhez, így előbb-utóbb lassan éhen pusztulnak…

Mielőtt ilyet vesz valaki, érdemes lenne elgondolkodnia azon, hogy ha egy harsány színű giccses valamit szeretne, akkor sokkal humánusabb és tartósabb is, ha egy műnövényt fest be tiri-tarkára, nem egy élőt.

Sajnos, amíg vannak akik megveszik ezeket a megnyomorított „növényeket”, addig lesznek olyanok is, akik a pénz reményében lelkesen előállítják és festik is ezeket. Ha nem lenne rá kereslet, akkor eltűnnének a boltok polcairól.

Sokkal humánusabb és tartósabb is, ha egy műnövényt fest be valaki tiri-tarkára, nem pedig egy élőt
Sokkal humánusabb és tartósabb is, ha egy műnövényt fest be valaki tiri-tarkára, nem pedig egy élőt (Fotó: Pixabay)

A karácsonyfa kálváriája 

Az már régi téma mindig karácsony tájékán, hogy sokkal szerencsésebb gyökeres fenyőt venni, és akár ünnepek után odaajándékozni bárkinek, aki szívesen elülteti, hiszen akkor az tovább él, és termeli nekünk az oxigént, és mennyivel magasztosabb ez a tudat, mint hogy a szeretet ünnepének alkalmából idén is kinyírtunk egy fenyőfát, csak úgy, a néhány napos díszlet kedvéért… Ám az év többi szakában ugyanezt tesszük az ilyen „feldíszített”, főleg a befestett szobanövényekkel.

Tőzeg és virágföld

A vágott virágok és a cserepes növények között az a fő különbség, hogy az előbbiről tudjuk, hogy csak kis ideig gyönyörködhetünk bennük a vázában, utóbbiakkal azonban az a cél, hogy hosszabb távon díszíthessük velük a lakást. Ez nem mindig sikerül, még akkor sem, ha normális, életképes növényt viszünk haza.

Ennek oka, hogy ezek a növények többnyire tőzegbe vannak ültetve, ami jó víztartó közeg, de tápanyagtartalma nincs.

Ezért meghatározott ideig hatásos, hosszú tápanyag-leadású műtrágyával táplálják, ám ha ennek a tartalékai kiürülnek a tőzegből, akkor könnyen éhen hal a növény. A megoldás, hogy ezeket minél előbb ültessük át virágföldbe, vagy ennek híján tápoldattal öntözzük, így sokkal jobbak lesznek a túlélési esélyeik.

Share Button

Kapcsolódó cikkek

Eggyel kevesebb titka maradt a növényi immunrendsz... Nemzetközi kutatócsoport vizsgálta a növényi immunrendszer molekuáris mechanizmusait. Összefüggést találtak a növekedési erély és a kórokozókkal szem...
Álcázni tudni kell – a növények is mesterei a kamu... Nem az állatok a megtévesztés egyedüli mesterei: egy új tanulmány szerint a növények is képesek hasonló álcázási trükkökre. A Kínai Tudományos A...