A nitrogénhasználat gondjain is a drónok által szerzett adatok segítenek

A termesztési ciklus kezdeti szakaszában kritikus jelentőségű annak meghatározása, hogy hol és mennyi műtrágyát kell alkalmazni. 2021-től jelentős szerep jut ebben (is) a dróntechnológiának. Mivel a mezőgazdaság már hosszú ideje használ drónokat és drónadatokat a döntések meghozatalához, a jelek szerint a gépi tanulás használatának növekedését fogjuk tapasztalni a vizuális adatok megértésének felgyorsítása érdekében.

A talaj minőségétől kezdve a csapadékon át a hőmérsékletig a gazdák számos kihívással néznek szembe a növények gondozása során. Mivel az időjárás, a fény és a víz mindennap másképp hat a talajra, egyetlen mezőn is számtalan neuralgikus pont keletkezhet, és eltérő eredményeket hozhat.

Kép a jelenből…

Részletesebb adatok – okosabb ültetési döntések

Nem véletlen, hogy a gazdák lázasan kezdték keresni nem csupán a földterület egészének, de a terményeik meghatározott területeinek felmérésére szolgáló módszereket. A részletesebb adatok elengedhetetlenné váltak az okosabb ültetési döntések meghozatalához.

A hatékony bemeneti allokáció egy olyan kulcskérdés, amely nagymértékben támaszkodhat a konkrét terepi adatokra. A termesztési időszak kezdeti szakaszában kritikus jelentőségű annak meghatározása, hogy hol és mennyi műtrágyát kell alkalmazni.

A gépi tanulás használatának növelése

2021-től jelentős szerep jut ebben (is) a dróntechnológiának – szögezi le a futurefarming.com/ elemzése.

Mivel a mezőgazdaság már hosszú ideje használ drónokat és drónadatokat a döntések meghozatalához, a jelek szerint a gépi tanulás használatának növekedését fogjuk tapasztalni a vizuális adatok megértésének felgyorsítása érdekében a következő évben. Ez időt és pénzt takarít meg a gazdálkodók számára, és gyorsabb, fenntarthatóbb ültetési folyamatot hoz létre.

…és a múltból

A változékonyság azonosítása légi betekintéssel

A hatékony inputadatok meghozatalához a gazdálkodóknak számos információforrást kell felhasználniuk, ideértve a talajmintákat, a topográfiai adatokat, valamint a vetőmag típusát és a vetés sűrűségét.

A légi adatok egyszerűsíthetik ezt a döntéshozatalt azáltal, hogy azonosítják a növények egészségi állapotának változékonyságát, ami valószínűleg nem volt látható a földről. A drónadatok segíthetnek a gazdálkodóknak a szántóföldi adatok szegmentálásában, így minden növény megfelelő típusú és mennyiségű tápanyagot kap.

A műtrágya adagolására felszerelt drónok felhasználhatják a légi adatok alapján generált változó sebességű nitrogén előírását is.

A területborítás után, ha a variabilitás nitrogénhiány miatt jelenik meg, a légi adatok segíthetnek a terep zónákra szegmentálásában. A gazdálkodók ezután előírhatnak nitrogént meghatározott területekre, ahelyett, hogy fix mennyiséget alkalmaznának az egész területen. A műtrágya adagolására felszerelt drónok felhasználhatják a légi adatok alapján generált változó mértékű nitrogén előírását is.

Egyszerűbb a talaj- és szövetmintavétel

Ezenkívül a drón pontossága többórányi kézi munkát takarít meg a gazdálkodóknak, ha műtrágya alkalmazásához szükséges talajmintákat kell venni. Például a DroneDeploy Live Map gyorsan megmutathatja a gazdának, hogy vannak-e problémás részek egy területen belül, így az egyes zónákból talajmintákat vehet, és nem kell mintákat vennie az egész területről. Ez célzottabb és megfontoltabb megközelítést kínál a mintavételhez, lehetővé téve a gazdák számára, hogy több időt töltsenek a gazdaság más területeinek ápolásával.

Hogyan tovább?

A drónok és az általuk gyűjtött adatok kritikus fontosságúak a szántóföldi változékonyság és a trágyázási igények hatékony megértésének és kezelésének szempontjából. Képesek felismerni a lehetséges hiányosságokat, változó arányú recepteket készíteni és segíteni a műtrágya kijuttatásában, növelni fogják a mezőgazdasági termelést, és csökkentik az elpazarolt időt és erőforrásokat.

Hiányzik azonban a hardver és a szoftver teljes összekapcsoltsága. E technológiák képességeinek teljes kihasználása és az őket megillető benchmarking státusz elérése érdekében a hardver és a szoftver közötti kapcsolatnak a IoT továbbfejlesztett képességei és az automatizálási gyakorlatok felé kell elmozdulnia. A Drone szoftver elemzi a zónák változékonyságát, és onnantól kezdve az ajánlásait táplálja az önálló permetezőkbe – ennek a kapcsolatnak zökkenőmentesebbnek és gyorsabbnak kell lennie – fogalmaz meg határozott követelményt a holland szakportál írása.

Share Button

Kapcsolódó cikkek

Nyerjen műtrágya csomagot! Nyereményjátékot hirdettünk, amelynek célja, hogy az agrárium szereplői értékes híreket kapjanak kézhez minden héten. Iratkozzon fel szakmai hírlevelü...
Helyzetjelentés – műtrágya nyereményjáték Nagyon népszerű a Magro.hu és a Fertilia Kft. közös nyereményjátéka. Még egy hete sincs, hogy útjára indítottuk hírlevélre feliratkozós játékunkat, de...
A mikrogranulált starter műtrágyákról… Mára a precíziós gazdálkodás egyik alap eleme a starter műtrágyák használata. Jelentősége már az évek során bizonyított. Fontos és szükséges növényein...
A kukorica és napaforgó tavaszi startertrágyázása... A mezőgazdasági termelők részére egyre fontosabb az olyan korszerű termékek használata, amelyek biztonsággal garantálják az elérhető legnagyobb termés...
Az első teendők a mezőn Beköszöntött a tavasz, megkezdődnek a munkák a szántóföldeken. Az enyhe tél és a sok helyen még most is pangó belvíz a szokásosnál is több munkával lá...
8 gyakorlati tipp a műtrágyázáshoz! Egy gyakorlott, sokat látott gazda számára nem lesz minden tanács újdonság, de mégis hasznos útmutató, amit érdemes megfogadni. Nem csak kifejezetten ...