A magyar mezőgazdaság tehetséges fiataljai versenyeztek Palánkon

Tehetséges fiatalok adtak egymásnak találkozót Palánkon, ahol versenykörülmények között, 3 szekcióban mutatták be a pályamunkáikat. Összesen 6 iskola 17 tehetséges diákja bizonyította szakmai hozzáértését a 35. Csapó Dániel emlékverseny alkalmával. A megmérettetésnek a Déli ASzC Csapó Dániel Mezőgazdasági Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium adott otthont. A próbatételre valamennyi tanuló olyan pályamunkával készült, mely újszerű és a gyakorlatban is alkalmazható meglátásokat tartalmazott. 

A Teol számolt be róla, hogy Fülöp Mónika igazgató megnyitója után a versenyzők 3 szekcióban mutatták be az előzetesen bírált dolgozataikat a szakértő zsűrik előtt a Tolna megyei Szekszárd Palánk városrészében. A fiatalok figyelemre méltó, jövőbe mutató témákat dolgoztak fel, de munkáikban a hagyományok is helyet kaptak. Az Alternatívák a mezőgazdasági termesztésben című szakágazatban az első helyet Páhy Zoltán (Kaposvár) szerezte meg, megelőzve a Tarr László – Török Bálint (Vép), valamint a Horváth Gergő – Kovács Noé (Vép) párost. Az Agrárminisztérium különdíját Pénzes Janka (Debrecen), Szekszárd Város különdíját a Katona Gréta – Pacsuta Benedek duó (Debrecen), a Herman Ottó Intézet Nonprofit Kft. különdíját Horváth Gergő és Kovács Noé (Vép), a Bonafarm Csoport különdíját Récsei Richárd József (Kaposvár) kapta meg.

A magyar mezőgazdaság tehetséges fiataljai versenyeztek Palánkon a Csapó Dániel emlékverseny alkalmával - Fotók: Déli ASzC Csapó Dániel Mezőgazdasági Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium
A magyar mezőgazdaság tehetséges fiataljai versenyeztek Palánkon a Csapó Dániel emlékverseny alkalmával – Fotók: Déli ASzC Csapó Dániel Mezőgazdasági Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium

A Hagyományok, értékek megőrzése – a vidék fejlesztésének lehetőségei kategóriában egy első hely született, Pető Dominik (Szombathely) révén. Különdíjban Szabó Éva (Szombathely), Pető Dominik (Szombathely) és Kovács Huba (Vép) részesült.

Az Élelmiszeripari technológiák bemutatása szekcióban kiskunfélegyházi diákok álltak fel a képzeletbeli dobogó mindhárom fokára, Czibolya Máté, Szikszai Dorina és Buri Gergely személyében. Különdíjat Czibolya Máté, Bejczi Gina (Szombathely), Németh Dóra (Szombathely) és Buri Gergely vehetett át.

A diákok igen változatos témakörökben adták közre saját kutatásaikkal is megalapozott összegzéseiket. Egyebek mellett terítékre került a birsalma jótékony, illetve negatív hatása, a képviselőfánk zsiradékjának részbeni helyettesítése tökmagolajjal, a szarvasmarhatartás néhány érdekessége, a méhek jelentősége, illetve az árpa viselkedése imitált marsi körülmények között is.

A  35. Csapó Dániel emlékverseny részletes eredményei

Alternatívák a mezőgazdasági termesztésben

1. hely: Páhy Zoltán (Déli ASzC Móricz Zsigmond Mezőgazdasági Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium, Kaposvár)

2. hely: Tarr László – Török Bálint ( Kisalföldi ASzC Vépi Mezőgazdasági Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium)

3. hely: Horváth Gergő – Kovács Noé (Kisalföldi ASzC Vépi Mezőgazdasági Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium)

Agrárminisztérium különdíja: Pénzes Janka (Debreceni Egyetem Balásházy János Gyakorló Gimnáziuma, Technikuma és Kollégiuma)

Szekszárd Város Különdíja: Katona Gréta – Pacsuta Benedek (Debreceni Egyetem Balásházy János Gyakorló Gimnáziuma, Technikuma és Kollégiuma)

Herman Ottó Intézet Nonprofit Kft. Különdíja: Horváth Gergő – Kovács Noé (Kisalföldi ASzC Vépi Mezőgazdasági Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium)

Bonafarm Csoport Különdíja: Récsei Richárd József (Déli ASzC Móricz Zsigmond Mezőgazdasági Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium, Kaposvár)

Hagyományok, értékek megőrzése – a vidék fejlesztésének lehetőségei 

1. hely: Pető Dominik (Kisalföldi ASzC Szombathelyi Élelmiszeripari és Földmérési Technikum)

Agrárminisztérium és Szekszárd Város Különdíja: Szabó Éva (Kisalföldi ASzC Szombathelyi Élelmiszeripari és Földmérési Technikum)

Herman Ottó Intézet Nonprofit Kft. Különdíja: Pető Dominik (Kisalföldi ASzC Szombathelyi Élelmiszeripari és Földmérési Technikum)

Bonafarm Csoport Különdíja: Kovács Huba (Kisalföldi ASzC Vépi Mezőgazdasági Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium)

Élelmiszeripari technológiák bemutatása

1. hely: Czibolya Máté (Déli ASzC Kiskunfélegyházi Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium)

2. hely: Szikszai Dorina (Déli ASzC Kiskunfélegyházi Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium)

3. hely: Buri Gergely (Déli ASzC Kiskunfélegyházi Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium)

  • Agrárminisztérium Különdíja: Czibolya Máté (Déli ASzC Kiskunfélegyházi Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium)
  • Szekszárd Város Különdíja: Bejczi Gina (Kisalföldi ASzC Szombathelyi Élelmiszeripari és Földmérési Technikum)
  • Herman Ottó Intézet Nonprofit Kft. Különdíja: Németh Dóra (Kisalföldi ASzC Szombathelyi Élelmiszeripari és Földmérési Technikum)
  • Bonafarm Csoport Különdíja: Buri Gergely (Déli ASzC Kiskunfélegyházi Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium)

A támogatók voltak:

  • Déli Agrárszakképző Központ
  • Nemzeti Tehetség Program
  • Nemzeti Agrárgazdasági Kamara
  • Agrárminisztérium
  • Herman Ottó Intézet Nonprofit Kft.
  • Bonafarm Csoport
  • Szekszárd Város
Share Button

Kapcsolódó cikkek

Csak mezőgazdászoknak! Az agrárágazat szereplőit érintő fontos témákról lesz szó a szeptemberi Gazdag Gazda Roadshow 4 állomásán. Tudja, hogy hogyan változik a támogatási, p...
Az agráriumban a tudásra van a legnagyobb igény ...fejtette ki az idei Farmer Expo kapcsán Vaszkó László, kiállításigazgató. Ezzel pedig mi is teljes mértékben egyet értünk. Ezért is rendezzük meg s...
Néhány nap múlva startol a Gazdag Gazda roadshow! ... Négy helyszínen szervezünk konferencianapot arról, hogyan használható a leggyümölcsözőbben az e-kereskedelem az agráriumban. A menün marketingfogások,...
Kitörési pont Fontos lesz az agrár felsőoktatás; épülnek a kazah kereskedelmi kapcsolatok; újra lehet cukor Szerencsen; kezdődik a napraforgó betakarítása; csak a m...
Teltház Hajdúböszörményben Útjára indult szeptember 2-án a Gazdag Gazda Roadshow, Hajdúböszörményben. A csodálatos terem megtelt érdeklődő és információra éhező gazdákkal, amine...
Húzóágazat A mezőgazdaságnak köszönheti a növekedést a GDP; sok az alma, kevés lesz a szőlő; közel 30.000-en tanulnak az agráriumban; Vidék kaland program és Vár...