Föld Napja és Tudományfesztivál izgalmas programokkal

A Föld Napja – V. Tudományfesztivál idén is rendkívül színes, tartalmas és interaktív programokkal várja a látogatókat 2015. április 22-23-án, Budapesten, a Magyar Nemzeti Múzeum kertjében. A rendezvény célja, hogy élményeken keresztül, közvetlen tapasztalások segítségével keltse fel az érdeklődést a tudományok, a környezet- és a természetvédelem iránt. Mivel 2015 a talaj és a fény nemzetközi éve, a fesztiválon is kiemelt hangsúlyt fektetnek ezekre a területekre a szervezők.

Már második alkalommal kerül megrendezésre egy időpontban a Föld napja programsorozat és a Tudományfesztivál. Ezzel is arra hívják fel a figyelmet a szervezők, hogy a tudás olyan hatalom, amely segít környezetünk megőrzésében és a természet megóvásában. Eredményesen tanulni pedig a közvetlen tapasztalatszerzésen keresztül lehet a legkönnyebben.

A rendezvényt április 22-én, szerdán 10:00 órakor nyitja meg V. Németh Zsolt környezetügyért, agrárfejlesztésért és hungarikumokért felelős államtitkár; Csorba László, a Magyar Nemzeti Múzeum főigazgatója; valamint Zárug Péter Farkas, a Tudományfesztivál igazgatója.

A Föld Napja – V. Tudományfesztivál elnevezésű rendezvényt a Földművelésügyi Minisztérium, a Magyar Nemzeti Múzeum, a TIT Kossuth Klub Egyesület és az OKTF Nemzeti Hulladékgazdálkodási Igazgatóság szervezi közösen. Az eseményre meghívják Budapest óvodáit, általános- és középiskoláit.

Látványos, izgalmas, tartalmas programok

A Föld Napja – V. Tudományfesztivál két napja alatt 30 szervezet összesen 80 programmal várja a gyerekeket és a felnőtteket egyaránt 10:00 és 18:00 óra között.

A látogatók idén is testközelből nézhetik a drón reptetését, ami utasításokat követ, beülhetnek egy sűrített levegővel működő pneumobilba, amely szennyező anyagot egyáltalán nem bocsát ki. Továbbá bepillanthatnak az időjárás-előrejelzés készítésének kulisszái mögé – egy légköri szonda felengedése után másodperceken belül kivetítőn lehet majd látni a várható légköri, időjárási eseményeket -, sőt, maguk a résztvevők is készíthetnek meteorológiai előrejelzést, és egy speciális eszköz segítségével megmérhetik, mekkora cseppekből áll az eső.

A rendezvényen bemutatkoznak a TiJöttök Innovációs Projekt Verseny versenyzői. A Maci Kórházban a gyerekek megismerhetik az orvosi vizsgálat menetét és a gyermekrendelőben előforduló eszközöket. Készíthetnek napórát, és megvizsgálhatják a robotok működését, valamint egy gokartbemutatón is részt vehetnek. Felfedezhetnek egy interaktív vonatos terepasztalt, valamint egy elektromos autót. A vállalkozó kedvűek akár targoncavezetőként is próbára tehetik tudásukat az egyik gyógyszergyár virtuális raktárában.

A látogatók találkozhatnak a földfestékekkel, megfigyelhetik, milyen hatással van a fény egy mag csírázására, tapintásukat terméstapogatóval, geológiai tudásukat pedig kőzetfelismeréssel tehetik próbára. Ültethetnek növényeket, készíthetnek üvegmatricát és újságpapírból karkötőt, tojástartóból gombát, illetve megismerkedhetnek a kukoricából készült műanyag palackkal, amely komposztálható, és 3-6 hónap alatt lebomlik.

Emellett idén is kipróbálható lesz egy, a szelektív hulladékgyűjtést népszerűsítő játékpark, a “Ki nevet a végén?”, a Mobil és szelektív csúszka, a “Zúzd a metált!” és a “Lapíts, ha bírsz!” is, amelyben játékos módon lehet elsajátítani a szelektív hulladékgyűjtés praktikáit.

A Föld Napja – V. Tudományfesztivál rendezvénnyel párhuzamosan a TIT Kossuth Klub Egyesület által szervezett szabadegyetemen a Föld napjához kapcsolódó előadásokat hallgathatnak meg az érdeklődők. Az előadók széles spektrumú témakört érintenek a fényszennyezéstől és annak hatásától, aműhold-meteorológia alapjain keresztül a hazai barlangok lenyűgöző világáig és a különböző gyógynövények gyógyhatásáig.

Share Button